#המשווה – צרכנות חכמה

ניהול השקעות עצמאי ותיקי השקעות מנוהלים– רקע

לפני הכול, חשוב לשים את האצבע על למה בכלל ישראלים בוחרים לפנות אל עולם ההשקעות. ובכן, הסיבה העיקרית היא שלמעלה מעשור שיעור הריבית במשק מוסיף להיות נמוך והתשואות שאנשים משיגים מפק”ם ומחסכונות בנקאיים – זניחות למדי. לכן, במקום שהכסף שצברו ישכב בעו”ש ו”יעלה אבק”, הם מחליטים לשלוח אותו לעבוד בשבילם דרך השקעות באפיקים אשר יכולים, פוטנציאלית, להשיג עבורם תשואות טובות יותר.

ומהו אפיק ההשקעות הנפוץ והפופולארי ביותר? תיק השקעות למסחר בשוק ההון המתמקד בנכסים סחירים כמו מניות, אג”ח (איגרות חוב), קרנות סל, מט”ח (מטבעות חוץ), קרנות נאמנות ועוד (אם כי בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים מגוונים את תיק ההשקעות שלהם עם נכסים שאינם סחירים, כלומר, כאלו שאין להם קורלציה אל שוק ההון או שהקורלציה הזו היא ברמה נמוכה כגון קרנות גידור, תשתיות, נדל”ן, הלוואות חברתיות, מוצרים מובנים, אנרגיה ירוקה, הייטק, טכנולוגיות מזון ועוד מגוון אפיקים נוספים).

בעגה הפיננסית קוראים לזה ניהול תיק השקעות (או תיקי השקעות מנוהלים) וניתן לבצע אותו בשני אופנים: ניהול השקעות עצמי או ניהול תיק השקעות דרך בית השקעות מוביל כמו אלטשולר שחם, מיטב ד”ש, אקסלנס, מגדל שוקי הון, פסגות, אינפיניטי ונוספים.


ניהול השקעות עצמאי הוא ניהול חשבון השקעות אישי אשר מורכב מנכסים סחירים כפי שציינו לעיל: מניות, אג”ח (איגרות חוב), קרנות סל, מט”ח (מטבעות חוץ), קרנות נאמנות וכו’. המשמעות דה-פקטו כאן, היא שאתם אלו שקובעים כיצד ייראה תמהיל ההשקעות בתיק ובאיזה עיתוי תתבצענה קניות ומכירות של הנכסים בו. ואם אתם אכן שוקלים להיכנס אל תחום המסחר העצמי, אז עליכם, קודם כל, להתחיל ולצבור כמה שיותר מידע על מסחר בשוק ההון (הן ברמה המקומית והן ברמה הגלובלית) על מנת שיהיה לכם “גוף ידע” שישמש אתכם כתשתית להפוך לסוחרים עצמאיים. ואיך אתם מתחילים בפועל? אתם יכולים לפתוח חשבון השקעות בעו”ש (ניתן לעשות זאת גם באופן מקוון) ולקבל בסיום התהליך משתמש וסיסמה אישיים אשר יאפשרו לכם להתחבר אל מערכת מסחר מתקדמת ולהתחיל לנהל באמצעותה את תיק ההשקעות שלכם.

בהמשך, ניהול השקעות עצמי יאפשר לכם:

 • לבצע השקעות בניירות ערך (בארץ ובחו”ל) כגון מניות, אג”ח, קרנות סל, מט”ח ועוד לצד גיוון והפחתה מרמת הסיכון דרך השקעות בנכסים אלטרנטיביים, כאמור, כמו קרנות גידור, תשתיות, נדל”ן, הלוואות חברתיות, מוצרים מובנים, אנרגיה ירוקה, הייטק, טכנולוגיות מזון וכו’.
 • להיות מסוגלים להגיב מיידית אל מצבי שוק דינאמיים ולערוך שינויים בתמהיל ההשקעות בתיק שלכם.
 • לשלם רק עמלות קניה, מכירה ומיסוי ולהימנע מתשלום דמי ניהול עבור ניהול תיק ההשקעות (תשלום שכן קיים בתיקים מנוהלים בבתי ההשקעות בשיעורים הנעים בין עשיריות לאחוזים בודדים).
 • להשקיע מכל מקום ובכל זמן – בהתאם למה שנוח לכם. אתם המנהלים, אתם אלו שקובעים את החוקים.

תיק השקעות מנוהל בבית השקעות – מה זה אומר ואיך זה עובד?

תיק השקעות מנוהל בבית השקעות, הוא חשבון השקעות המנוהל על ידם של מנהלי השקעות מנוסים ומקצועיים אשר פועלים תחת רישיון מן הרשות לניירות ערך. מכורח רישיון זה, מנהלי ההשקעות רשאים לקבל מכם ייפוי כוח על מנת לבצע פעילות השקעה שוטפת, שהיא קנייה ומכירת ניירות ערך ועריכת שינויים/עדכונים תכופים בתמהיל תיק ההשקעות.

את חשבון ההשקעות ניתן לנהל בנוחיות דרך העו”ש, כאשר מי שאחראי על ניהולו בפועל הוא אחד מבתי ההשקעות הגדולים והמובילים בישראל (כאמור – אלטשולר שחם, מיטב ד”ש, אקסלנס, מגדל שוקי הון, פסגות, אינפיניטי ונוספים).

בדומה לניהול השקעות אישי, גם לניהול תיק השקעות בבית השקעות יש יתרונות מעולים:

 • יש גורם מקצועי שיודע לטפל בצורה חכמה בכסף שלכם ולנתב אותו אל אפיקי השקעה שונים אשר משקפים, מחד, את הצרכים והמטרות הכלכליים שלכם ומתאימים, מאידך, אל רמת הסיכון שאתם יכולים ומוכנים לקחת בהשקעה.
 • לעומת ניהול השקעות אישי, אינכם צריכים להגיע עם “תואר שביעי” בכלכלה או אלו שהם ניסיון או רקע בהשקעות; יש לכם מנהל השקעות שמבטיח לכם שקט נפשי שכן הוא יודע לשלוח את הכסף שהשקעתם ללכת “לעבוד בשבילכם” באפיקים הנכונים.
 • מנהל השקעות בבית השקעות הוא רק קצה הקרחון של קבלת החלטות הנוגעות לכספים בתיקי השקעות מנוהלים. מאחוריו ניצב “צבא” של חטיבות מחקר כלכליות אשר תפקידן הוא לבחון, לנתח ולהשוות מגמות בשווקים ואחר כך “לחמש” את מנהל ההשקעות בידע על מנת שיוכל להמליץ לכם לקבל החלטות רציונאליות לגבי פעילות המסחר בתיק שלכם.
 • בניהול תיק השקעות בבית השקעות – נעשה שימוש נרחב באלגוריתמים מתקדמים, שהן תוכנות אשר יודעות לקבל החלטה ללא התערבות אנוש מה שעוזר בנטרול ‘מרכיב הרגש’ אשר לרוב מעכיר את שיקול הדעת של המשקיע/ה

מילות סיכום

ניהול תיק השקעות, בין אם באופן עצמאי או דרך בית השקעות מוביל, הוא אפיק ריאלי בעל פוטנציאל משמעותי לגרום לכסף לעבוד בשבילנו ולייצר תשואות יפות. אם יש לכם דיי ידע וזמן ומאמינים שאתם מסוגלים להתמודד עם ניהול השקעות עצמאי, אז שווה לכם לבחון את האופציה הזו; זה גם יחסוך לכם בעלויות הנלוות של דמי הניהול.

מנגד, אם אין לכם זמן או רקע בהשקעות ואתם רוצים שיהיה לכם שקט נפשי (בזמן שמנהל השקעות מקצועי דואג לנווט את ההון שלכם בבטחה), אז לכו על זה, בחרו בתיק השקעות מנוהל דרך בית השקעות מוביל. חוץ מזה, אם אתם רוצים לגלות איזה תמהיל השקעות מתאים לכם, אתם מוזמנים להשאיר פרטים בהמשך ומתכנן פיננסי מנוסה יחזור אליכם ויערוך עבורכם השוואה (ללא עלות) בין מסלולי התיקים המנוהלים של בתי ההשקעות הגדולים והמובילים בישראל!

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר.


להשוואה, בדיקה וניתוח בין בתי ההשקעות

השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

  * אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

  בוקר כלכלי 21.12.23: וול-סטריט ננעלה בירידות לאחר רצף עליות, במזרח נרשמת מגמה מעורבת, הנפט נחלש, הביטקוין התחזק ביממה האחרונה והבורסה בת”א תנסה לסגור שבוע מסחר חיובי
  • רוני מור
  • 6 דק’ קריאה
  • לפני 7 חודשים

  בוקר כלכלי 21.12.23: וול-סטריט ננעלה בירידות לאחר רצף עליות, במזרח נרשמת מגמה מעורבת, הנפט נחלש, הביטקוין התחזק ביממה האחרונה והבורסה בת”א תנסה לסגור שבוע מסחר חיובי בוקר כלכלי 21.12.23: וול-סטריט ננעלה בירידות לאחר רצף עליות, במזרח נרשמת מגמה מעורבת, הנפט נחלש, הביטקוין התחזק ביממה האחרונה והבורסה בת”א תנסה לסגור שבוע מסחר חיובי

  ארצות הברית המסחר בארה"ב יתחדש אחר הצהריים והחוזים מצביעים על פתיחה חיובית של עד 0.45%. אתמול, וול-סטריט ננעלה במגמה שלילית:

  • לפני 7 חודשים
  • 6 דק’ קריאה

  ארצות הברית המסחר בארה"ב יתחדש אחר הצהריים והחוזים מצביעים על פתיחה חיובית של עד 0.45%. אתמול, וול-סטריט ננעלה במגמה שלילית:

  ?תיק השקעות מנוהל – למה חשוב להשוות ביצועים ואיך משווים בין תיקים מנוהלים
  • רוני מור
  • 10 דק’ קריאה
  • לפני 7 חודשים

  ?תיק השקעות מנוהל – למה חשוב להשוות ביצועים ואיך משווים בין תיקים מנוהלים ?תיק השקעות מנוהל – למה חשוב להשוות ביצועים ואיך משווים בין תיקים מנוהלים

  "פרסומת" כתבה : רנוי מור שושן תיק השקעות מנוהל הוא אחת הדרכים השכיחות להשקיע את ההון הפנוי ולהגדילו לאורך זמן.

  • לפני 7 חודשים
  • 10 דק’ קריאה

  "פרסומת" כתבה : רנוי מור שושן תיק השקעות מנוהל הוא אחת הדרכים השכיחות להשקיע את ההון הפנוי ולהגדילו לאורך זמן.

  תיק השקעות מנוהל – למה חשוב להשוות ביצועים ואיך משווים בין תיקים מנוהלים 2024
  • אור שושן
  • 9 דק’ קריאה
  • לפני 7 חודשים

  תיק השקעות מנוהל – למה חשוב להשוות ביצועים ואיך משווים בין תיקים מנוהלים 2024 תיק השקעות מנוהל – למה חשוב להשוות ביצועים ואיך משווים בין תיקים מנוהלים 2024

  "פרסומת" תיק השקעות מנוהל הוא אחת הדרכים השכיחות להשקיע את ההון הפנוי ולהגדילו לאורך זמן. איכות הניהול עשויה להשפיע על

  • לפני 7 חודשים
  • 9 דק’ קריאה

  "פרסומת" תיק השקעות מנוהל הוא אחת הדרכים השכיחות להשקיע את ההון הפנוי ולהגדילו לאורך זמן. איכות הניהול עשויה להשפיע על

  בוקר כלכלי 20.12.23: וול-סטריט בשיא מתחילת השנה, עליות באסיה ובאירופה, הנפט מטפס, המתכות היקרות עולות, הביטקוין נחלש והבורסה בת”א תיפתח הבוקר ותנסה להמשיך ליום שלישי של עליות שערים
  • אור שושן
  • 7 דק’ קריאה
  • לפני 7 חודשים

  בוקר כלכלי 20.12.23: וול-סטריט בשיא מתחילת השנה, עליות באסיה ובאירופה, הנפט מטפס, המתכות היקרות עולות, הביטקוין נחלש והבורסה בת”א תיפתח הבוקר ותנסה להמשיך ליום שלישי של עליות שערים בוקר כלכלי 20.12.23: וול-סטריט בשיא מתחילת השנה, עליות באסיה ובאירופה, הנפט מטפס, המתכות היקרות עולות, הביטקוין נחלש והבורסה בת”א תיפתח הבוקר ותנסה להמשיך ליום שלישי של עליות שערים

  ארצות הברית המסחר בארה"ב יפתח בהמשך היום והחוזים מאותתים על פתיחה יציבה עם נטייה לעליות שערים. אתמול, וול-סטריט ננעלה במגמה

  • לפני 7 חודשים
  • 7 דק’ קריאה

  ארצות הברית המסחר בארה"ב יפתח בהמשך היום והחוזים מאותתים על פתיחה יציבה עם נטייה לעליות שערים. אתמול, וול-סטריט ננעלה במגמה